*

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 cze 2008, 22:49 

Witam, widzę, że jeden z kolegów zakupił tunel pva firmy 4thirds (http://www.allegro.pl/item375659570_pva ... dnym_.html). Jeszcze nie miałem nigdy okazji używać takich materiałów stąd mam kilka pytań:
- czy wsypując do takiego tunelu konopie nie będą one się wysypywać przez otwory
- i czy zalewając je boosterem też się będzie on przez nie wylewał?
Może to i głupie pytania, ale zastanawia mnie to:) pozdrawiam

PostNapisane: 12 cze 2008, 00:27 

Witam!
Worki pva jak i zarówno tunele sa idealnym sposobem na nęcenie punktowe.Z tym że worki pva są idealne na muliste dno, wolniej toną od siatek i można do nich wlewać boostery itp.siatki natomiast dzieki swej budowie szybciej toną i zapadają się w muł.Co do aspektru mułu to nie jest to aż tak ważne, ale warto to mieć bna uwadze stosując worki czy siatki! Ja bym radził Ci na początek kupić jakiejś dobrej firmy woreczki pva i nie będziesz się martwił tym że wypadną Ci konopie czy booster się wyleje!Jeżeli chodzi o booster to wkładając pellet czy coś podobnego do siatki musisz wcześniej nasączyć go nim żeby Ci nie uciekł!Bo na chłopski rozum siatka to siatka ,więc jak tam wlac coś płynnego jeżeli to ucieknie i się w niej nie utrzyma!Proponuje zainwestować pare złoty i kupić worki takich firm jak: PVA Nasha, Kordy i Fishrite'a !

PostNapisane: 12 cze 2008, 23:09 
Administrator

@raf113 na pierwszy rzut oka wszystko jest oki - wykonanie bardzo dobre i widac ze PVA nie jest jakiegos drugiego gatunku bo cena tak by sugerowala. Sprawdzilem wczesniej wypowiedzi ineternetowe zachodnich karpiarzy i wszytskie byly pozytywne. Testowac nad woda bede dopiero jutro i zrobie kilka zdjec oraz zmierze czas rozpuszczania sie siatki.
Co do stosowania z konopia to najlepiej odsaczyc od niej wode i wymieszac z jakas sypka zaneta np. Dynamite Baits Meaty Tinned Groundbait Slow lub Mainline High Impact Groundbait, dodac troche micro pelletu i masz mieszanke wybuchowa :D Mozna rowniez calos zamoczyc w dipie ale bardzo gestym na dobrej bazie (radze zrobic test przy tanszych i mniej znanych dipach). Wiecej informacji po weekendzie.

PostNapisane: 16 cze 2008, 18:44 

Cześć
Tez właśnie interesują mnie siatki PVA
Czy testowałeś juz te siatki ??

PostNapisane: 20 cze 2008, 16:00 

mam taki dylemat czy można worki pva z konopiami czy kuku zalewać olejem np. roślinnym czy rybnym zamiast boostera? czy zwykły olej może jakoś negatywnie wpłynąć

PostNapisane: 23 cze 2008, 08:11 
Administrator

W koncu zanlazlem chwile zeby opisa system tunelowy pva firmy 4thirds.
Ogolnie wszysto bardzo dobrze pracuje a dokladnie widac to na zdjeciach ponizej. Czas rozpuszczania to okolo 45 sekund. Jednak na haku lub plecionce zostaje troche "kislu" co uswiadomilo mi ze nastepnym zakupem bedzie siatka Kordy.

Załączniki:
PVA1.JPG
PVA1.JPG [ 841.77 KiB | Przeglądane 2535 razy ]
PVA2.JPG
PVA2.JPG [ 956.68 KiB | Przeglądane 2536 razy ]
PVA3.JPG
PVA3.JPG [ 1.32 MiB | Przeglądane 2549 razy ]
PVA4.JPG
PVA4.JPG [ 661.77 KiB | Przeglądane 2543 razy ]
PVA5.JPG
PVA5.JPG [ 775.33 KiB | Przeglądane 2531 razy ]
PVA6.JPG
PVA6.JPG [ 560.2 KiB | Przeglądane 2529 razy ]
PVA7.JPG
PVA7.JPG [ 536.49 KiB | Przeglądane 2530 razy ]
PVA8.JPG
PVA8.JPG [ 622.2 KiB | Przeglądane 2530 razy ]
PVA9.JPG
PVA9.JPG [ 639.65 KiB | Przeglądane 2528 razy ]
PVA10.JPG
PVA10.JPG [ 543.67 KiB | Przeglądane 2529 razy ]
PVA11.JPG
PVA11.JPG [ 629.19 KiB | Przeglądane 2528 razy ]
PVA12.JPG
PVA12.JPG [ 674.39 KiB | Przeglądane 2528 razy ]
PVA13.JPG
PVA13.JPG [ 588.67 KiB | Przeglądane 2528 razy ]
PVA14.JPG
PVA14.JPG [ 604.04 KiB | Przeglądane 2528 razy ]
PVA15.JPG
PVA15.JPG [ 591.12 KiB | Przeglądane 2529 razy ]
PVA16.JPG
PVA16.JPG [ 629.07 KiB | Przeglądane 2538 razy ]

PostNapisane: 23 cze 2008, 15:47 

Witam!
No bardzo ładnie przedstawiłeś to wszystko! :)
Dokładnie krok po kroku!

PostNapisane: 07 wrz 2008, 21:42 

ups,czyzby siatka tej firmy to bubel,mam takową ale jeszcze nie testowałem,ogólnie rzecz biorac to przerobiłem w tym roku kilkadziesiat metrów siatek i wyglada na to ze kupiłem kolejnego bubla,wyczytalem ze zostaje troche kislu,to juz dla mnie dyskfalfikacja,cena fakt wydaje sie atrakcyjna,ale chyba jednak warto wydac pare złotych wiecej,a moze by tak zrobic mały ranking siatek ,jak dla mnie nomber one to esp,potem tb no i wpadka mainline,sygnowane siatki znakiem fox ,nasączone aromatami mainline ,nie rozpuszczaja sie w wodzie ponizej 20st,powaznie ,woda troche cieplejsza to siatka rozpuszcza sie 45min,nie bede sie rozpisywał o kordzie bo wiadomo ,najlepsze tylko cena,ta cena, :oops: pozdrawiam

PostNapisane: 08 wrz 2008, 11:39 
Administrator

Szczeze mowiac przetestowalem siateczki Korda Boilie Funnel Web 4 Season 5m Hexmesh Refill i musze powiedziec ze sa bardzo dobre chociaz poczatkowo tez zostaje niewielki kisiel na haku jednak po kilku minutach znika. Siatka testowana w sierpniu wiec woda byla jeszcze ciepla. PVA 4thirds testowalem wiosna i neistety troche niedokonca sie rozpuszczala. Ale i tak jesli bede mial mozliwosc kupienia w tej cenia produktow 4thirds to skorzystam. Na jesieni jesli uda mi sie jeszcze wyskoczyc chcialbym potestowac obie siatki na chlodnieksze wodzie chociaz niemoge zaprzeczyc ze moim faworytem jest Korda. Misiu7006 moglbys napisac wiecej o siatkach ESP :?: TB raczej odpada u mnie na starcie.

PostNapisane: 09 wrz 2008, 18:58 

esp kupiłem u lukasza w rockworld,testowałem wiosne do maja ,i moge napisac ze w wodzie 6st ciezko sie rozpuszcza(która nie?)tzn około 5min,ale sie rozpuszcza,tb stosowałem latem i jestem mile zaskoczony ,czysciutko sie rozpuszcza,nie wiem jak by było w wodzie chłodniejszej,ale sprawdze,mam 4third teraz na pazdziernik to tez sprawdze,a wogóle to spodobało mi sie łowienie na sticmix,zwłaszcza jaks ie stosuje do tego firmowa mieszanke solara up a down(ananas)mysle ze obdzarzy mnie jeszcze wtym roku rybą,pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]